İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nde alınan kararla bundan sonra pazarcılar tek tip forma ile çalışacak ve HES kodu kontrolleriyle pazar alanına girebilecek.
İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Vali Muammer Erol başkanlığında, Kovid 19 salgını tedbirleri gündemi ile toplandı.
Toplantıda, pazaryerinde çalışan tüm esnafın çalışma esnasında aynı tipte forma giymelerine ve formaları üzerinde kendilerini tanıtıcı kimliklerinin takılı olmasına, Pazar yerinde çalışan tüm pazar esnafının pazar yerine girişlerinde HES kodu kontrollerinin resimli kimlik belgeleri ile teyidi yapılarak alınmasına, Alınan tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi, aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılması, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması hususunda oy birliğiyle karar verildi.