Korona virüs nedeniyle Yalova’da kurulan pazarlarla il ilgili yeni bir düzenlemeye gidilmişti. Pazaryeri bu hafta YABELTAŞ otopark alanına kuruldu. Genelge uyarınca pazara gelen vatandaşlara maske dağıtıldı.
Geçtiğimiz hafta İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan kararla pazarın YABELTAŞ otopark alanında kurulması kararlaştırılmıştı. Alınan karar ve yayınlanan genelge doğrultusunda Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ile Yalova Emniyet Müdürlüğü yetkilileri pazaryeri giriş ve çıkışlarında sürekli kontrollerde bulundu. Maskesi bulunmayan vatandaşlara maske dağıtılırken esnaf sürekli olarak yapılan anonslarla hijyen konusunda uyarıldı. Esnafların tezgah aralıklarının da genelge de yayınlandığı gibi 3 metre olması sağlandı.
VALİ PAZAR YERİNİ GEZDİ!
İl Hıfzıssıhha Meclisi kararıyla YABELTAŞ otopark alanına kurulan pazaryerini Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ile birlikte gezdi. Vali Erol ve Başkan Vekili Tutuk esnafa hijyen konularına uyulması olmak üzere maske, eldiven ve sosyal mesafeye uyulması konusunda uyarılarda bulundular.