Yalova Okçuluk İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 13-14 yaş erkek ve kız okçuluk seçmeleri gerçekleştirildi.
Yalova Okçuluk İl Temsilciliği’nin 2020 takviminde yer alan 13-14 Yaş (Erkek-Kız) seçmeleri sona erdi. Yalova genelinden birçok sporcunun kulüp ve ferdi olarak katıldığı organizasyona ise 90. Yıl Spor Salonu’nda yapıldı. Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon ve Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Murat Altıntaş da müsabakaları izleyerek sporcuların heyecanına ortak oldu. 13-14 yaş erkek yarışmaları sonrasında birinciliği Osman Kaan Akçaköse kazanırken ikinci Ömer Koç, üçüncü ise Muhammed Yıldıran oldu.
Kızlar kategorisinde ise kürsünün en üst basamağına Eslem Rümeysa Anaç çıkarken, ikinciliği Berra Doğan, üçüncülüğü ise Gökçe Polat kazandı. Derece elde eden sporculara madalyalarını Kalyon ve Altuntaş verdi. İlk 3’e giren sporcular Türkiye Okçuluk Federasyonu(TOF)’un 6-9 Şubat 2020 tarihleri arasında Samsun’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda Yalova’yı temsil etme hakkı kazandı.