Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası nedeniyle Altınova Subaşı Hacı Ali Saruhan Ortaokulu’nda önemli bir etkinliğe imza atıldı.
Altınova Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Çiftlikköy Gençlik Merkezi tarafından Altınova Subaşı Hacı Ali Saruhan Ortaokulu’nda düzenlenen etkinlik büyük beğeni topladı.
UYGULAMALI EĞİTİM
Altınova Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Sait Başaran, Çiftlikköy Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Şahinal ile Çiftlikköy Gençlik Merkezi Liderleri tarafından Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası nedeniyle Altınova Subaşı Hacı Ali Saruhan Ortaokulu’nda organize edilen programda öğrencilere bilgiler aktarıldı. Uygulamalı eğitimlerin de verildiği programda öğrenciler, önemli tecrübeler kazanma imkânı buldu.
Altınova Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Sait Başaran, “Beyaz Baston,1921 yılında Londra’da trafik kazası sonucu görme yetisini kaybeden bir fotoğraf sanatçısının, dünyada sesini duyurmak amaçlı yapılan bir farkındalık hareketidir” dedi.