Yalovaspor, ligin 5. hafta mücadelesinde sahasında Karşıyaka ile kozlarını paylaştı. Yeşil-Kırmızılılar, ilk yarıda geriye düştüğü maçta rakibinin 10 kişi kalmasına rağmen aradığı golü bulamayınca müsabakayı 1-0 mağlup tamamladı.
Misli.com 3. Lig 3. Grup’ta Yalovaspor, 5. hafta müsabakaları kapsamında; Karşıyaka’yı ağırladı. Yalova Atatürk Stadyumu’ndaki mücadelenin henüz ilk bölümlerinde kalesindeki gole engel olamayan temsilcimiz, ilk yarıyı geride bitirdi. İkinci devrede hücum hattını güçlendiren ve baskılı oyun sergileyen Yeşil-Kırmızılılar, maçın son yarım saatini 10 kişi oynayan rakibine gol atamayınca 90 dakikadan 1-0’lık skorla boynu bükük ayrıldı.
Hakem anlaşmazlığı..
Mücadeleye iki takım da kontrollü başladı. İlerleyen bölümlerde kalemizde etkili olmaya çalışan Karşıyaka, aradığı golü 13. dakikada buldu. Soldan gelişen konuk ekibin atağında Hakan Kuş, İzmir temsilcisini 1-0 öne geçirdi. Gol pozisyonunda ofsayt bayrağı kalkmasına rağmen maçın orta hakemi Gürkan Tanoğlu, yardımcısının kararını yok saydı ve golü verdi. İlk yarı Karşıyaka’nın 1-0 üstünlüğüyle tamamlandı.
10 kişi kalan takıma gol atamadık..
Müsabakanın ikinci yarısında ise Yalovaspor, rakibine göre daha baskılı futbol sergiledi. Özellikle oyuncu değişiklikleri sonrasında hücumda etkili olmaya çalışan Yalovaspor, 66. dakikada 10 kişi kalan rakibine bir türlü gol atamadı. Yeşil-Kırmızılı takımımızda oyuna sonradan dahil olan Yusuf Akdemir, duraklama dakikalarında rakip defans tarafından ceza sahası içinde düşürülmesine rağmen mücadelenin hakemi penaltıyı es geçti. Karşılaşmada başka gol olmadı ve temsilcimiz, ligdeki 5. maçında 3. yenilgisini aldı. 4. galibiyetine ulaşan İzmir temsilcisi ise 13 puanla liderlik koltuğuna oturdu.