Yalova İl Sağlık Müdürlüğü’nde Dünya Obezite, Böbrek, Pulmoner Rehabilitasyon Günü ve Tuza Dikkat, Yaşlılara Saygı Haftası olması nedeniyle toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla egzersiz yapıldı.
Dünya Obezite, Böbrek, Pulmoner Rehabilitasyon Günü ve Tuza Dikkat, Yaşlılara Saygı Haftası sebebiyle Sağlık İl Müdürlüğünde Fizyoterapist Gonca Taş, eşliğinde egzersiz etkinliği gerçekleştirildi. Sağlık kompleksi çalışanları ve halkın katıldığı etkinlik sonrası katılımcılara beden kitle indeks, karbonmonoksit ölçümü taraması yapıldı. Etkinlik kapsamında el broşürleri dağıtıldı. Tarama sonrası Diyetisyen Merve Yücel tarafından değerlendirilen katılımcılardan riskli bulunan kişiler aile hekimlerine yönlendirildi.