MEHMET KOÇ DENEYİMLERİNİ ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI – Kent 77 TvKent 77 Tv
MEHMET KOÇ DENEYİMLERİNİ ÖĞRENCİLERLE PAYLAŞTI
465
20 Şubat 2020 - 8:20

Yalova Üniversitesi Girişimcilik ve İşletmecilik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Geleceği Girişimcilik Konferansı”, Girişimci İşadamları Vakfı Başkanı ve Negmar Denizcilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Koç’un katılımıyla 15 Temmuz Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikret Yüksel, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Çancı ile Girişimcilik ve İşletmecilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yunus Taş’ın hazır bulunduğu Türkiye’nin Geleceği Girişimcilik Konferansı’na öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi.

Girişimcilik ve İşletmecilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yunus Taş’ın selamlama konuşması ile başlayan Türkiye’nin Geleceği Girişimcilik Konferansı, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikret Yüksel’in açılış konuşması ile devam etti.

“Girişimcilik Ülke Sevgisi İle İlişkili”

Özgeçmişinin okunmasının ardından söz alan Girişimci İşadamları Vakfı Başkanı ve Negmar Denizcilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Koç ise deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. İş hayatındaki ilk günlerini anlatarak sözlerine başlayan Mehmet Koç, “Üniversiteden mezun olduğum zaman kendi işimi kurmayı hayal ediyordum ancak bunun çok kolay olmadığını gördüm. Fakat yine de bunu göze aldım. Girişimci olmak istiyorsanız birtakım riskleri göze alacaksınız. Ülke olarak girişimciliği tam işleyemiyoruz. Ancak girişimcilik ciddi anlamda ülke sevgisi ile ilişkili bir konu” diye konuştu.

Mehmet Koç’tan Öğrencilere Tavsiyeler

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Mehmet Koç, “Yalova’nın imkanları çok güzel. Okuduğunuz bölüm, ikinci ve üçüncü yılında önemini kaybediyor. O nedenle kendi işinizi denemek, başarısız olsanız bile çok önemli bir girişimdir. ‘Kendi işimi nasıl yaparım?’ planı yapın. Günümüzde bilgiye ulaşmak kolay, asıl olan bunu aksiyona çevirmek. Bunu yapabilmek için de bazı zincirleri kırmak lazım. Bu zincirlerin ilki de, borçlanmamaktır. Oysaki borçlanabildiğiniz kadar borçlanın, ama projesi ile borçlanın. Ülkenizin, devletinizin kıymetini bilin ve basit meselelerden buradan gitmeyi düşünmeyin. Çok fazla beyin göçü veriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, size dünyada başka hiçbir devletin veremeyeceği ayrıcalıkları veriyor. Eğer çalışırsanız ve bir proje hayata geçirirseniz çok sıkıntı çekebilirsiniz ama sonunda kazanırsınız” ifadelerini kullandı.

Eskihisar İsklesi’nde faaliyet gösteren Negmar’ın doğuş hikayesini de öğrencilerle paylaşan Mehmet Koç, karşılaştığı zorluklar karşısında inatçı tutumu sayesinde kazanç sağladığını söyledi. Girişimcilikte en önemli noktaların dinamizm ve iş motivasyonu olduğunu belirten Koç, ülkenin girişimcilikle kalkınacağını söyleyerek sözlerini noktaladı.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALİ MÜFİT GÜRTUNA’DAN BAŞKAN GÜREL’ KUTLAMA ZİYARETİ
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
“Eşe Karşı Kasten Öldürme” SUÇUNDAN YAKALANAN EŞ TUTUKLANDI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÖZEL ÖĞRENCİLERE YALOVA BELEDİYESİ’NDEN DESTEK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÇİFTLİKKÖYLÜ ÖĞRENCİLER İNGİLİZCE DERSLERİNİ BARINAKTA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÜNLÜ ORKESTRA ŞEFİ MANAFZADE’DEN ALTINOVA ÇIKARMASI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz