Süper Amatör Küme’de şampiyonluğun en güçlü adayı konumundaki Altınova Belediyespor, Teşvikiye Belediyespor deplasmanından 1 puanla ayrıldı. Sarı-Yeşilliler, Çınarcık temsilcisi ile 1-1 berabere kaldı.
Yalova Süper Amatör Küme’nin 17. haftasında Teşvikiye Belediyespor ile Altınova Belediyespor, Teşvikiye sahasında karşı karşıya geldi. Nefesleri kesen zorlu 90 dakikada gülen taraf çıkmazken; müsabaka 1-1’lik eşitlikle sona erdi. Mücadeleye iki takım da kontrollü başladı. İlerleyen bölümlerde taraflar, gol için birbirlerinin kalelerine yüklendiler. Mücadelenin 45+1. dakikasında konuk Altınova’nın golcü ismi Armağan Erimez, Sarı-Yeşillilerin soyunma odasına 1-0 üstün girmesini sağladı.
Teşvikiye Metin’le puanı kaptı..
Zorlu maçın ikinci yarısı da büyük çekişmeye sahne oldu. Rakip kalede beraberlik arayan Teşvikiye Belediyespor, bu amacına 65. dakikada ulaştı. Yeşil-Kırmızılıların gelişen atağında Metin Cihan Topçu, skoru 1-1 yaptı. Kalan bölümlerde başka gol olmadı ve Altınova Belediyespor, Teşvikiye Belediyespor deplasmanından 1-1’lik beraberlikle ayrıldı. Bu sonuçla Sarı-Yeşilliler, 44 puanla haftayı zirvede kapattı. 35 puandaki Teşvikiye de dördüncü sırada kendine yer buldu.
Saha: Teşvikiye
Hakemler: Celal Hoşgör xxx, Mehmet Yıldız xxx, Kader Karahasan xxx
Teşvikiye Belediyespor: Ömer Nurten xx, Burak Özcandan xx, Harun Gümüş xx, Canberk Serveren xx, Sergen Maden xx, Kadir Mert Ceylan xx, Metin Cihan Topçu xx, Ali Oktay xx, Murat Dursun xx, Orhan Eren Sönmez, Fırat Güleryüz xx
Altınova Belediyespor: Tunay Biçer xx, Ali Yaşar Aral xx, Ahmet Seyfi Yüksel xx, Resul Ağdemir xx, Serkan Uzun xx, Hakan Özgönül xx, Ali Rıza Bat xx, Hüseyin Akçay xx, Armağan Erimez xx, Aziz Demir xx, Cankat Ezgi xx
Goller: Dk.65 Metin Cihan Topçu(Teşvkiye Belediyespor), Dk.45+1 Armağan Erimez(Altınova Belediyespor).