Çiftlikköy Belediyespor, ligin 10. hafta mücadelesinde deplasmanda namağlup lider Sakarya Voleybol ile karşı karşıya geldi. Kırmızı-Siyahlı takımımız, vasatı aşamadığı maçta güçlü rakibine diş geçiremedi ve fileden 3-0 boynu bükük ayrıldı.
Türkiye Voleybol Federasyonu’nun düzenlediği Bayanlar Voleybol 2. Lig 2. Grup’ta play-off mücadelesi veren Çiftlikköy Belediyespor, 10. hafta müsabakaları kapsamında; Sakarya Voleybol’a konuk oldu. Güçlü rakibine karşı fazla varlık gösteremeyen Çiftlikköy, maçı 3-0 kaybetti ve bu sezonki üçüncü yenilgisini aldı.
Üç sette de kazanamadık..
Sakarya Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya ev sahibi ekip iyi başladı. Yeşil-Siyahlılar, ilk seti 25-17’lik skorla aldı ve 1-0 öne geçti. İkinci sette de iyi oyun ortaya koyan ve Çiftlikköy’ü hataya zorlayan Sakarya temsilcisi, 25-18’lik skorla setlerde durumu 2-0 yaptı. Müsabakanın üçüncü ve son setinde de rahat oyun sergileyen Sakarya Voleybol, 25-14’lük skorla karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı. Bu sonuçla Sakarya temsilcisi, oynadığı 9. maçını da galibiyetle bitirip zirvedeki yerini korudu. Çiftlikköy Belediyespor ise 19 puanla üçüncü sırada haftayı noktaladı.