AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, koronavirüs ile ilgili yaptığı açıklamada, “İçinde bulunduğumuz bu süreçte bizlerden istenen kurallara lütfen uyalım” dedi.
Bağatar, yaptığı yazılı açıklamada, dünyamız küresel bir virüs salgınının etkisi altında olduğunu hatırlattı. Bağatar, hükümet ve ilgili bakanlıkların haftalar önce uyguladıkları tedbirler sayesinde bu olumsuz süreci diğer Avrupa ülkelerine nazaran çok daha iyi konumda yürütüldüğünü dile getirerek şunları kaydetti:
“İçinde bulunduğumuz bu süreçte bizlerden istenen kurallara lütfen uyalım. Umudumuzu, sevincimizi ve en önemlisi morallerimizi yüksek tutmaya özen gösterelim. Yüce Rabbimizin izniyle bu kötü günleri çok yakın bir süre sonra geride bırakacağız. Belediyelerimiz ve tüm kurumlarımız hijyen açısından gerekenleri fazlasıyla yerine getirmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere ilgili tüm Bakanlıklarımız gerek sağlık gerekse ekonomi noktasında gece gündüz mefhumu gözetmeksizin ülkemizin refahı için çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir. Bu hassas günlerde başta sağlık personeli olmak üzere mesai saati gözetmeksizin görevi başındaki tüm kamu çalışanlarına teşekkür ediyorum. Süreci, zaruri haller dışında evlerimizden çıkmayarak daha çabuk atlatacağımıza inanıyor tüm halkımıza saygılarımı sunuyorum.”