Koronavirüs Pandemisi nedeniyle zor günler geçiren Yalova’daki özellikle merkez amatör futbol kulüplerine can suyu olacak gelişme yaşandı. Yalova Belediyesi’nin, merkez kulüplerinin borçlarını taksitlendirip yapılandıracağı ve kararın 2021 yılından itibaren uygulamaya geçeceği öğrenildi.
Amatör futbolun oynanmadığı şu günlerde ilimizde özellikle belediyelerden bağımsız durumdaki merkez kulüpleri zor günler geçiriyor. Kulüplerin Yalova Belediyesi’ne mülkü ait tesisler için birine kira borçlarıyla ilgili yapılandırmanın gündeme geldiği öğrenildi. Konuyla ilgili olarak da kulüplerin borç yükünün hafifletilmesi için bu borçların bir bölümünün silineceği ve kalan borçların da taksitlendirme ile yapılandırılacağı gelen bilgiler arasında.
Kulüpler rahat nefes alacak..
İlimizdeki merkez kulüplerinin Koronavirüs Pandemisi nedeniyle artan borçları ve kiralarını ödeyememeleri üzerine kulüp yetkililerinin, yerel yönetim temsilcileriyle bir araya gelerek konuyla ilgili destek isteyeceği konuşuluyordu. Aradan geçen zamanın ardından il merkezindeki amatör kulüplerin biriken borçlarının bir bölümü silinecek, diğer bölümü de taksitlendirilip yapılandırmaya gidilmiş olacak. Böylece merkez kulüplerinin borç yükünün hafifletileceği ve kulüplerin rahat nefes alacağı öğrenildi. Konuyla ilgili olarak yetkililerin 2021 yılının ilk günlerinde işi resmiyete dökerek açıklama yapması bekleniyor.