Küçükçekmece Belediyesi’nin eski başkanı Aziz Yeniay, 31 Mart seçimlerinde AK Parti’den bir kez daha Küçükçekmece’den aday gösterildi. Aziz Yeniay ve partililer dün(10.02.2024) Kanarya Mahallesi Sarıasma Sokak’taki Mardinliler Derneği’ni ziyaret etti.
Aziz Yeniay ve partililerin içeride bulunduğu sırada kimlikleri henüz belirlenemeyen saldırganlar beyaz aracın içinden dernek binasına uzun namlulu silah ve tabancayla ateş açtı. Aziz Yeniay saldırıdan yara almadan kurtulurken, 32 yaşındaki Ebru Güneş Dumlu kurşunların hedefi oldu. Ağır yaralanan Ebru Güneş Dumlu hastaneye kaldırıldı. Dumlu’nun hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.
Alınan bilgiye göre, Yeniay’ın Kanarya Mahallesi’ndeki bir derneği ziyareti sırasında kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırı düzenlendi.
Saldırıda 22 yaşındaki E.G.D. yaralanırken, olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yaralı E.G.D, yapılan ilk müdahalenin ardından çevredeki özel bir hastaneye kaldırıldı. Olay yerinde güvenlik önlemi alan polis ekipleri, olaya karışan kişi ya da kişileri yakalamak için çalışma başlattı.
İçişleri Bakanı Yerlikaya: Saldırıya ilişkin geniş çaplı tahkikat başlatılmıştır.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’ın Kanarya Mahallesi’ndeki aday tanıtım etkinliğine yönelik silahlı saldırıda, bir kadının yaralandığını, saldırıyla ilgili geniş çaplı tahkikat başlatıldığını bildirdi.
Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:
“Bugün saat 16.30 sıralarında AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Sayın Aziz Yeniay’ın Kanarya Mahallesi’ndeki aday tanıtım etkinliğinin olduğu yere uzun namlulu silah ve tabanca ile ateş açılmıştır. Saldırıda E.G.D. adlı kadın vatandaşımız yaralanmıştır. Saldırıya ilişkin geniş çaplı tahkikat başlatılmıştır. Yaralı vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. Seçim sürecine ve demokrasimize yönelik bu tür menfur saldırıları şiddetle kınıyorum.”