Kocaderespor, ligin üçüncü haftasında Çınarcık Fırtınaspor deplasmanına çıktı. Kırmızı-Beyazlılar, Burak Bilaloğlu’nun şov yaptığı maçı 3-1 kazanarak 3 puana uzandı.
Yalova 2. Amatör Küme B Grubu’nun üçüncü haftasında Çınarcık Fırtınaspor ile Kocaderespor, Teşvikiye sahasında karşı kaşrıya geldi. Çınarcık derbisinde gülen taraf, 3-1’lik skorla Kocadere oldu. Maça iki takım da kontrollü başladı. İlerleyen bölümlerde taraflar, gol için birbirlerinin kalelerine yüklendiler. Çekişmeli geçen ilk 45 dakikada taraflar gol bulamadı ve devre arasına golsüz eşitlikle gidildi.
45 dakikaya 4 gol sığdı..
Mücadelenin ikinci yarısına iyi başlayan Kocaderespor, 48’de Mustafa Uz’un penaltıdan kaydettiği golle 1-0 öne geçti. Mustafa ile aralanan gol perdesini 65’te Burak Bilaloğlu sürdürdü ve Kocadere, 2 farklı üstünlüğü yakaladı. 75’de bir kez daha sahneye çıkan başarılı oyuncu Burak Bilaloğlu, skoru 3-0 yaptı ve Kocaderespor iyice rahatladı. Müsabakanın 90. dakikasında Oğuzhan Kurt, Çınarcık Fırtınaspor’un şeref sayısını kaydetti ve maçı Kocadere 3-1 kazandı. Bu sonuçla Kırmızı-Beyazlılar, 6 puan ve averajla ikinci sırada yer aldı. Çınarcık Fırtınaspor ise bir maçı eksik ve oynadığı ikinci mücadelesinde de puanla tanışamadı.
Saha: Teşvikiye
Hakemler: Celal Hoşgör xxx, Ahmet Çağatay Öztürk xxx, Oğuz Kaan Akçan xxx
Çınarcık Fırtınaspor: Adnan Küçük xx, Turgut Kurt xx, Hasan Özdemirer xx, Çağlar Özen xx, Jiyan Çetin xx, İhsan Gani xx, İnan Cevher xx, Oğuzhan Kurt xx, Soner Kaya xx, Abdullah Lüzum xx, Ali Yavuz Bayraktar xx
Kocaderespor: Kayra İzzet Kaş xxx, Ferhat Yıldız xxx, Yusuf Çiçek xxx, Umut Saatçi xxx, Anıl Kanal xxx, Gökalp Gülsaray xxx, Mustafa Uz xxx, Ramazan Güney Şimşek xxx, Hasan Çakar xxx, Burak Bilaloğlu xxx, Ünal Olcay xxx
Goller: Dk.90 Oğuzhan Kurt(Çınarcık Fırtınaspor), Dk.48(P.A) Mustafa Uz, Dk.65 ve 75 Burak Bilaloğlu(Kocaderespor).