Yalova İl Jandarma Komutanlığı “Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma” konuları hakkında öğrenci ve ailelerine bilgi verdi.
“İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan “Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu, Önleyici Hizmet ve Tedbirlerin Arttırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü” ve Yalova Valiliğinin talimatları doğrultusunda, Yalova İl Jandarma Komutanlığınca, okulların çevresinde gerekli emniyet tedbirlerinin alınmasının yanı sıra “Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma” konularında da öğrencilerimiz ile aileleri bilgilendirilmekte ve bilinçlendirilmektedir.
Bu kapsamda; 12 Ocak 2024 tarihinde Altınova Subaşı İlkokulu ve Ortaokulunda Yalova İl J.K.lığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personeli tarafından öğrencilerimize “Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma” konusunda bilgilendirme yapılarak “Jandarma Çocuk Dergisi” dağıtılmıştır.
Öğrenci ailelerimize yönelik olarak “KADES” Uygulaması ve “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında bilgilendirme yapılmıştır.”