Çiftlikköy Belediyespor, ligin 10. hafta mücadelesinde İzmir deplasmanına çıktı. Kırmızı-Siyahlılar, alt sıraları yakından ilgilendiren karşılaşmada Özel Gelişim Koleji’ni 3-1 devirerek galibiyet hasretine son verdi.
Sigortashop Kadınlar Voleybol 1. Lig A Grubu’ndaki temsilcimiz Çiftlikköy Belediyespor, 10. hafta müsabakaları kapsamında Özel Gelişim Koleji ile kozlarını paylaştı. Kıran kırana geçen maçta gülen taraf, 3-1’lik skorla Kırmızı-Siyahlı ekibimiz oldu. Böylece Çiftlikköy, 9. maçında 7. galibiyetini elde etti. Mihrican Deviren’in talebeleri, 8 haftalık galibiyet hasretine de son vermiş oldu.
Öne geçtik, hemen yakaladılar..
İzmir Gelişim Koleji Kampusu’nda oynanan maçın ilk setinde büyük çekişme ve heyecan vardı. Kırmızı-Siyahlı takımımız, ilk seti 25-23’lük skorla önde kapadı ve 1-0 öne geçti. İkinci sette de kıran kırana bir mücadele yaşanırken; bu seti 25-22 alan Özel Gelişim Koleji, setlerde skoru 1-1 yaptı.
Maçı kopardık..
Setlerde skorun 1-1’e gelmesinin ardından rakibine göre daha istekli olan Çiftlikköy Belediyespor, üçüncü seti 26-24’lük skorla galip bitirdi ve tekrar öne geçti: 2-1. Karşılaşmanın dördüncü setini de 25-21 üstün tamamlayan Kırmızı-Siyahlı takımımız, maçtan 3-1 galip ayrıldı. Bu sonuçla temsilcimiz, ikinci galibiyetini alarak puanını 6’ya yükseltti.