Katar’dan uçakla Türkiye’ye gelen 83 kişi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Yalova’daki öğrenci yurdunda karantinaya alındı.
Katar’dan önce İstanbul’a gelen içlerinde yurtdışında okuyan öğrenci ve çalışanların olduğu 83 kişi 3 otobüsle Yalova’ya geldi. Otobüslere polis eşlik ederken 83 kişi Termal ilçesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu Öğrenci Yurdu’na yerleştirildi.
Yurda yerleştirilenlerin, 14 gün karantinada kalacağı öğrenildi.