İnterTurkey Yalova ekibi faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu sefer ki aktivitelerini Bursa’nın Orhangazi ilçesine bağlı Gürle Köy’ünün zirvesi olan 1286 metre yükseklikte ki Kurban Dağı oldu. Yer yer 70 ile 80 cm bulan kar yüksekliği ekip üyeleri için zor bir yürüyüş oldu
İnterTurkey Yalova Trekking Sorumlusu İskender Bayraktar;
Bu sene maalesef beklediğimiz Kar yağışı Yalova’da yaşanmadı. Bizde Ekip Arkadaşlarımızla beraber Kar özlemimizi gidermek için Bursa sınırları içerisinde yer alan Kurban dağı’ na gitmeye karar verdik. Sabah 07.00 de köy içinden başladığımız yürüyüşe öğle saatlerinde mola vererek, 1286 metre yükseklikte olan zirvenin manzarasına kendimizi seyre bıraktık. Zirvenin kuzeyinde Marmara Denizi ve İstanbul, doğusunda boydan boya İznik Gölü, Güneyinde bütün ihtişamıyla Uludağ ve batısında Gemlik Körfezi ve İmralı Adasının manzarası eşliğinde yanımızda getirdiğimiz kumanyaları ve çaylarımızı tükettik. Zirveye cıkış kar nedeniyle ne kadar zor olsada dik inislerde ekibimizi zaman zaman zorladı zaman zaman kayarak inerek eğlendirdi. Zorlu bir kar trekkingini açık havada manzaranın bize kattığı enerji ile keyifle bitirdik. Tüm ekip arkadaşlarımı tebrik ederim.Dedi.