Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde açılan stantta, sonrasında ise Bad Godesberg ve Gazipaşa Caddesi’nde karanfil dağıtarak kadınların gününü kutladı.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Yalova Belediyesi tarafından Uğur Mumcu Kültür Merkezi önüne stant kuruldu. Kurulan stantta Başkan Vekili Mustafa Tutuk eşi Gökşen Şahin Tutuk ile birlikte kadınların gününü kutladı. Etkinliğe Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Kadın Kolları, Gençlik Kolları Başkanları ve yöneticiler katıldı.
“Düzenlediğimiz etkinlikle kadınlarımıza küçük bir hediye takdim ederek günlerini kutlamak istedik” diyen Yalova Belediye Başkan Vekili Tutuk, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Dünya Kadınlar Gününü kutladığımız bu özel günde sevginin, saygının en yücesini hak eden kadınlarımızın şiddet, ayrımcılık, dışlayıcılık gibi uygulamalardan uzak, refah içinde mutlu bir toplumda yer bulmalarını temenni ettik. Yalova Belediyesi olarak bundan sonraki süreçte de her zaman kadınlarımızın yanında ve destekçileri olacağız.”