KADINLAR GÜNÜNDE ANLAMLI PROGRAM – Kent 77 TvKent 77 Tv
KADINLAR GÜNÜNDE ANLAMLI PROGRAM
336
08 Mart 2020 - 16:35

Her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar gününde bayanlara yönelik eğlence düzenleyen Altınova Belediyesi, bu sene Aziz şehitlerimiz için mevlit ve dualı bir etkinlik düzenledi.

 

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Altınova Belediyesince bayanlara pilav, ayran ve lokum ikram edilip, çiçek verildi. Altınova Belediyesi tarafından Belediye Binası 4. Katta düzenlenen program; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Kuran-ı Kerim tilaveti olundu. İlahi ve tekbirlerle devam eden programda Altınova Müftülüğüne kadın din görevlileri, Yasin-i Şerif ve Fetih Suresi okundu.

Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova İlçe Müftüsü Recep Eren ve Hacı Tevfik Yılmaz Camii İmam Hatibi Kemalettin Kaya programa kısa süreliğine katıldılar. Programda, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ın ve eşi Yasemin Oral ile annesi Emine Oral da yer aldı.

Altınova İlçe Müftüsü Recep Eren, İslam’da Kadının Yeriyle ilgili kısa bir konuşma yaparken, Hacı Tevfik Yılmaz Camii İmam Hatibi Kemalettin Kaya da dua yaptı. İlçedeki kadınların büyük ilgi gösterdiği programda zaman zaman duygu dolu anlar yaşandı.

“BÜYÜK ÖNEM TAŞIMAKTADIR”

Programda kısa bir konuşma yapan İlçe Kaymakamı Özyiğit annesini kaybetmiş birisi olarak Kadının önemini en iyi anlayan kişilerden birisi olduğunu ifade ederek, “Kadın İslamiyet’te ve Türklerde büyük önem taşımaktadır. Türkiye’de yaşanan güzel gelişmelerde kadınlarımızın çok büyük emeği, çok büyük desteği vardır” dedi.

“ÜMMETİN VE MAZLUMLARIN UMUDUYUZ”

Düzenlenen programın çok anlamlı ve önemli olduğunu dile getiren Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral “İçten ve dıştan bizi yıkmak için şer güçler ellerinden geleni yaptılar, yapmaya devam ediyorlar. Ancak ümmetin umudu olan Türkiye, birlik ve beraberlik içerisinde neler yapabileceğini dosta düşmana gösterdi. Kendi silahını, uçağını, helikopterini, gemisini, İHA’sını, SİHA’sını yapan Türk insanı neler yapabileceğini ortaya koydu. Millileşen Türkiye, artık kendi imkânlarını kullanarak düşmanla mücadelesini sürdürüyor. Böyle olunca da Türkiye ilerliyor, gelişiyor, dünya mazlumuna umut oluyor” diye konuştu.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’E TEBRİK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Termal’de çıkan yangında 2 hektar ormanlık alan zarar gördü!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AHMEDİYE GÖLETİ DEFNE KOKULARINA DOYACAK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
‘YALOVA BENİM KENTİMDİR’ ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESİ, VEKTÖRLE MÜCADELEYE HIZ VERDİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz