Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Anma Programı yapıldı.
“Kadın Başına Ne Kadar Şeyi Başarabileceğinizin Farkında Mısınız?” konulu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Anma Programı Halil İnalcık Enstitüsü’nde gerçekleşti. Yalova Valisi Muammer Erol, programda selamlama konuşması yaptık. Kadın Meclisi Nurten Anıl ise yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Anıl, ellerinden geldiğince kadınlara destek amacıyla çalıştıklarını belirterek, “Kadın emeğinin değerlendirilmesi için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz Kadın Meclisi olarak. Gerek ilçelerde gerek dezavantajlı mahallelerde gerekse merkezde kadın kapasitesini geliştirmek, kadının iş alanında yer almasını sağlamak, kültürel, sağlık, ekonomik alanda çalışmalar yapmak için elimizi taşın altına soktuk” dedi.
Programda daha sonra yılın kadını ve yılın kadın dostu seçilen kişilere plaket takdimi yapıldı.
Etkinlik İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel moderatörlüğündeki panelle devam etti. Panellerde Soygüzel, “Rakamlarla Türkiye’de Kadın”, Dr. Sevim Ünlü, “Kadın Hayatı ve Geleneksel Rollerin Kadın Sağlığındaki Etkileri” ve Kişisel Gelişim Uzmanı Dilek Solay da “Kentli Kadın Demek” konulu sunumlarını yaptı.