Yalovaspor Teknik Direktörü Yaka:
‘Hazırlık maçları, oyuncularımızın performanslarını görebildiğimiz maçlar’
..”Yeni transferlerimizin adaptasyonları önemli.”
..”Kadıköy müsabakasına hazırlanacağız.”
Devre arası kamp çalışmalarını Antalya’nın Kemer ilçesinde sürdüren Yalovaspor’da teknik direktör Aytaç Yaka, önemli açıklamalar yaptı. İkinci hazırlık döneminin motivasyon açısından iyi geçtiğini belirten genç teknik adam, hafta sonu Yalova’ya döndükten sonra ikinci yarının ilk haftasındaki Kadıköyspor mesaisine start vereceklerini dile getirdi.
Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’nde şampiyonluk kovalayan ve 10. Grup’ta ilk yarıyı Çiğli ile birlikte zirvede kapayan Yalovaspor’un Antalya kampı tüm hızıyla devam ediyor. İkinci yarıda şampiyonluk ipini göğüslemek isteyen Yeşil-Kırmızılılar, teknik direktör Aytaç Yaka yönetiminde sıkı bir çalışmadan geçiyor.
‘Hazırlık maçları, oyuncularımızın performanslarını görebildiğimiz maçlar’..
Kamp döneminin iyi geçtiğini belirten Yalovaspor Teknik Direktörü Aytaç Yaka, “İlk hazırlık dönemini Yalova’da geçirdik. Fiziksel dayanıklılığa dayalı antrenmanlar yaptık. İkinci yarı hazırlıklarımız Antalya’da devam ediyor. Üç hazırlık maçımız olacak. Bunlardan ilkini Sincan Belediyespor ile yaptık. İki devrede de farklı 11’lerle mücadele ettik. Müsabaka 0-0 bitmesine rağmen yüksek tempoda geçti. Oyuncularımızın verdikleri performans güzeldi. Bir sonraki hazırlık karşılaşmamızda BAL 5. Grup lideri Ceyhanspor ile oynayacağız. Son hazırlık maçımızda da Alibeyköyspor ile karşı karşıya geleceğiz. Bu iki hazırlık mücadelemizde de iyi performans ve oyun bekliyoruz. Hazırlık maçları, oyuncularımızın performanslarını görebildiğimiz maçlar” diye konuştu.
‘Yeni transferlerimizin adaptasyonları önemli’..
Yeni transferlerin mevcut kadroya çabuk uyum sağladığını dile getiren Yaka, “Kadromuzdaki bütün oyuncularımıza şans verererek onların performanslarını birebir değerlendirebiliyoruz. Bu da oyuncularımızın motivasyonunu olumlu etkiliyor. Skor önemli değil elbet; ancak hazırlık karşılaşmalarında takımımızın oynadığı futbol ve sergilediği performansın sonucunda kazanmak da güzel olur. Yeni transferlerimizin nasıl adaptasyon gösterdiği ve diğer oyuncularımızın da birbirlerine karşı olan adaptasyonunu ölçerek onların hangi bölümlerde ve bölgelerde verimli olabileceklerine bakıyoruz. İnşallah hazırlık maçlarından kazasız ve belasız bir şekilde çıkarız” ifadelerini kullandı.
‘Kadıköy müsabakasına hazırlanacağız’..
Kampın ardından Yalova’ya dönerek Kadıköyspor maçına hazırlanacaklarını kaydeden başarılı çalıştırıcı, “Antalya kampı sonrasında Yalova’ya dönerek, önümüzdeki hafta içerisinden itibaren Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’ta ikinci devre hazırlıklarımıza devam edeceğiz. İkinci yarının ilk haftasında Kadıköyspor ile oynayacağımız Yalova derbisi müsabakasına hazırlanacağız” diyerek sözlerini tamamladı.