İYİ TARIM DESTEK BAŞVURULARI BAŞLADI – Kent 77 TvKent 77 Tv
İYİ TARIM DESTEK BAŞVURULARI BAŞLADI
302
13 Şubat 2020 - 10:16

2019 yılında İyi Tarım ve Organik Tarım sertifikası alan çiftçiler için destekleme başvuruları 3 Şubat itibariyle başladı. Başvurular 27 Mart 2020 ye kadar kabul edilecek.

2019 yılına ait yapılacak olan Organik Tarım ve İyi Tarım Destekleme Ödenmesi Yapılmasına dair ödemeye ilişkin usul ve esaslar açıklandı.

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İyi Tarım ve Organik Tarım Desteklemeleri için sertifikalı olarak İyi Tarım ve Organik Tarım üretimi yapan çiftçilerin 27 Mart 2020 mesai bitimine kadar ÇKS’ de kayıtlı oldukları İl veya İlçe Müdürlüklerine başvuru dilekçesi ile başvurmaları gerekiyor.

OTD ve ITUD ödemesi, 9 Kasım 2019 tarih ve 30943 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 2019/46 Nolu Tebliğ gereğince uygulanacak. İlgili Tebliğ gereğince 2019 yılı hasadı yapılmış ürün için ÇKS’de ve OTBİS’te kayıtlı, Yetkilendirilmiş Kuruluşça kontrolü yapılarak sertifikalandırılmış ve Organik ve İyi Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik  hükümlerine göre uygun bulunmuş, İyi Tarım Uygulamaları için 1. , 2. , 3. ve 4. Kategoride belirtilen ürünlerde İTU yapan çiftçiler ile Organik Tarım Uygulamaları için Geçiş süreci-2, Geçiş süreci-3 ve organik statüde yer alan tarım arazileri ve bu arazilerde kayıtlı ürünlerden desteklemeye uygun bulunan arazilere destekleme ödemesi yapılacak.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova Haberleri
“LAİKLİK YOKSA DEMOKRASİ DE YOKTUR!”
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
MUSTAFA TUTUK SOSYAL MEDYASINDAN İLK KEZ AÇIKLAMA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Hasan Soygüzel yeniden İl Genel Meclis Başkanlığı’na Seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz