“İLKE VE DEVRİMLERİ ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE YÖN VERMEYİ SÜRDÜRECEKTİR” – Kent 77 TvKent 77 Tv
“İLKE VE DEVRİMLERİ ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE YÖN VERMEYİ SÜRDÜRECEKTİR”
119
10 نوامبر 2021 - 7:53
Memleket Partisi Yalova İl Başkanı Ertan Şener, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeniyle şu mesajı yayımladı:
“Atatürk, insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği en büyük liderlerden biridir. Büyük Önder Atatürk, ülkenin ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, kararlı ve dirençli tutumuyla Türk halkını bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zafere ulaştırmıştır.
Cumhuriyet’in ilanının ardından Büyük Atatürk, bilgisizliğe, dogmalara ve geri kalmışlığa karşı savaş açtı. O’nun, ülkemizin kurtuluşu ve çağdaşlaşmasında oynadığı rol, aynı zaman da tarihin akışına yön verecek büyüklüktedir. Atatürk, Ulusumuza olduğu kadar insanlığa da malolmuştur. Çağdaşlaşma çabaları, tarihin en büyük aydınlanma hareketlerinden birini yaratmıştır. Atatürk, yalnız bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı değil, aynı zamanda büyük bir devrimci ve düşünce adamıdır.
Atatürk’ün yıllar önce açıkladığı düşünceleri, dinamik yapısıyla güncelliğini korumakta ve çağdaşlık yürüyüşünde yolumuzu aydınlatmaktadır.
Türk Ulusu’nun kurtarıcısı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz devlet adamı ve büyük devrimci Atatürk, sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacak, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeyi sürdürecektir.
Aramızdan ayrılışının 83. yılında, Türk Ulusu’nun gönlünde ölümsüzleşen Büyük Önder Atatürk’ü bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum.”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Öğrencilerinin görüntülerini sosyal medyada paylaşan öğretmenlere ceza!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ASFALT ÇALIŞMALARI HAVALARIN ISINMASIYLA BİRLİKTE BAŞLADI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPAN ŞAHISLAR YAKALANDI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALİ MÜFİT GÜRTUNA’DAN BAŞKAN GÜREL’ KUTLAMA ZİYARETİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz