Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’ta 15. hafta maçları, geçtiğimiz hafta sonu oynandı. Şampiyonluk yarışındaki Yalovaspor, Çayırovaspor’a deplasmanda tek golle yenilerek zirvede yara aldı. Kadıköyspor ise evinde İlimtepe Kullar 1975 Spor’u 1-0 mağlup edip 4 haftalık galibiyet hasretine son verdi.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun düzenlediği Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’ta 15. hafta heyecanı geride kaldı. Gruptaki ekiplerimizden Yalovaspor, Kocaeli’nde Çayırovaspor’a konuk oldu. Kümede tutunma mücadelesi veren rakibine karşı tek kale oynamasına rağmen 90 dakikayı 1-0 mağlup bitiren Yeşil-Kırmızılı takımımız, bu sezonki ikinci yenilgisini aldı. Bu sonuçla Yalovaspor, 35 puanla ikinci sırada yer aldı. Çayırovaspor ise 11 puanla 12. sıraya yükseldi.
Çiğli zor da olsa kazandı..
Grupta şampiyonluk adaylarından Çiğli Belediyespor, Küçük Yalıyelkenspor deplasmanına çıktı. İstanbul’da oynanan karşılaşmayı İzmir ekibi, tek golle kazanarak çok önemli 3 puanı hanesine yazdırdı. Bu sonuçla Çiğli, 38 puana çıkıp Yalovaspor’un kaybettiği haftada temsilcimizle arasındaki puan farkını 3’e yükseltti ve zirvedeki yerini korudu. Küçükyalı Yelkenspor da 10 puanla 13. sıraya geriledi ve küme düşme potasına girdi.
Kadıköy haftalar sonra..
Grupta inişli çıkışlı grafik çizen ve 4 haftadır galibiyete hasret olan Kadıköyspor, sahasında şeytanın bacağını kırdı. Kırmızı-Siyahlılar, İlimtepe Kullar 1975 Spor’u 1-0’lık skorla devirdi ve haftalar sonra 3 puan yüzü gördü. Bu galibiyetle Kadıköyspor, 17 puan ve averajla 10. sırada haftaya nokta koydu. 20 puandaki İlimtepe de 8. sırada yer aldı.
Düello Gebze’nin..
Zirvenin gerisinde kalan ve şampiyonluk yarışına büyük ölçüde havlu atan Gebzespor, kümede tutunma savaşındaki Bucaspor’a İzmir’de konuk oldu. Gol düellosu içerisinde geçen maçı Kocaeli ekibi, 4-3’lük skorla galip bitirdi. Haftanın diğer müsabakalarında; İzmirspor, deplasmanda Sultangazispor’u 2-1’le geçti. Torbalıspor, sahasında Beşyüzevlerspor’a tek golle boyun eğdi. Atlasspor ile Bağcılarspor arasındaki zorlu 90 dakika, başladığı gibi 0-0 tamamlandı.