Ligin 19. haftasında evinde Engelsiz Gaziantep’i 66-55’lik skorla devirerek ilk 3 yolunda önemli avantaj yakalayan Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’nde (YOSK) başarılı çalıştırıcı Murat Saltan, önemli açıklamalarda bulundu. Hedeflerine doğru ilerlediklerini söyleyen Saltan, kalan haftaları da kazanıp Süper Lig’e yükselmek istediklerini söyledi.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden YOSK, 19. hafta maçları kapsamında sahasında Engelsiz Gaziantep ile kozlarını paylaştı. Kıran kırana geçen müsabakayı tecrübesiyle 11 sayı farkla 66-55 galip kapayan Yeşil-Kırmızılı takımımız, Süper Lig yolunda da önemli virajı geçti.
‘Hedefimize doğru ilerliyoruz’..
66-55 kazandıkları Engelsiz Gaziantep maçı sonrasında konuşan YOSK Başantrenörü Murat Saltan, “Ligde önemli maçlarımız var. Bunlardan birisi olan Engelsiz Gaziantep karşısında zor da olsa kazanmasını bildik. Oyuncularımı galibiyetten dolayı kutluyorum. Önümüzde çok önemli 3 karşılaşmamız daha var. Bunları da kazanıp Süper Lig bileti kapmak istiyoruz. Hedefimize doğru ilerliyoruz ve inşallah Süper Lig ipini göğüsleyenlerden biri biz oluruz” ifadelerini kullandı.