Yalova Belediye Meclisi’nde Termal Yolu Caddesi’ne geçtiğimiz haftalarda vefat eden TEMA Kurucusu Hayrettin Karaca’nın ismi verilmesi gündeme geldi.
Yalova’da uzun yıllardır yaşan TEMA Onursal Başkanı Hayrettin Karaca geçtiğimiz haftalarda, 97 yaşında yaşama gözlerini yummuştu. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Karaca’nın isminin Yalova’da yaşatılması için harekete geçti. Geçtiğimiz Şubat ayı belediye meclisinde gündeme gelen konuda, Termal Yolu Caddesi’nin isminin Hayrettin Karaca Bulvarı olarak değişmesi talep edildi. Konu İsmim Vermek Komisyonu’na aktarılırken Mart ayı meclisinde gündeme gelerek onaylanması bekleniyor. Konuyla ilgili konuşan Başkan Salman, “Hayrettin Karaca aslında Bandırma doğumluydu ancak rahmetli babası Halil Karaca, Samanlı’ya yerleşmiş bir insandı. Hayrettin Karaca zaten Türkiye’nin değil dünyanın bir markasıydı. İstanbul’da cenazesine katıldığımda ne mutlu ki herkes Hayrettin Karaca’yı Yalovalı olarak biliyor. Bu da beni çok mutlu etti. Yol Karaca Arboretum’a gittiği için anlamlı olacak.” dedi.