Tarihinin en kötü sezonunu yaşayan ve küme düşmesine artık kesin gözüyle bakılan Yalova VİP Gençlikspor, ligdeki son 10 maçında da rakiplerine boyun eğdi.
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ndeki temsilcimiz Yalova VİP Gençlikspor, geçtiğimiz hafta evinde Nesibe Aydın’a 51 sayı farkla 104-53 boyun eğdi. Bu sonuçla perilerimiz, küme düşme potasında iyice demir attı. Bu sezonki kötü performansıyla taraftarını üzen VİP Gençlikspor, ligde sadece üç kez kazanabildi. Evinde Edremit Belediyesi Gürespor, deplasmanda Urla Belediyesi ve yine sahasında Mersin Üniversitesi’ni mağlup eden VİP, son haftalarda ise üst üste kötü sonuçlar aldı.
10 maçtır kazanamıyoruz..
Kadınlar basketbolundaki temsilcimiz VİP, bu sezon son 10 karşılaşmada da sahadan mağlup ayrıldı. Sırasıyla; Bursa BŞB, Düzce Belediyesi, Antalya 07 Basket, Emlak Konut, Bayraklı Belediyesi, BOTAŞ Gelişim’e boyun eğen VİP, ikinci yarıya da istediği başlangıcı yapamadı. Gürespor, Sakarya Yükseliş, Mardin BŞB Başakspor ve Nesibe Aydın müsabakalarında sahadan yenik ayrılan VİP, 25 puan ve averajla ligin 15. sırasında yer alıyor.