"GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TÜRKİYE" – Kent 77 TvKent 77 Tv
“GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ AİLE, GÜÇLÜ TÜRKİYE”
357
02 Aralık 2019 - 9:00

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın koordinasyonunda 2018-2023 yıllarını kapsayan “Kadının Güçlenmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı” hazırlanıp yürürlüğe konulmuştur. Söz konusu Eylem Planının beş bileşeninden biri olan eğitim bileşeninde “Kadınların finansal okuryazarlık konusunda bilgi ve farkındalıkları arttırılacaktır.” hedefine yer verilmiştir.

Bu kapsamda Vali Muammer Erol, protokol üyeleri ve kadınlarımızın katılımıyla İlimiz Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda “Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlenmesi” semineri düzenlendi.

Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler  İl Müdür Yardımcısı Zekiye Baş tarafından yapılan  program açılış konuşmada, “Kadınların güçlenmesinin önemini sadece cinsiyet temelli bir anlayışla açıklamak, gelecek nesilleri büyütme, yetiştirme ve aileye güç katma değerini göz ardı etmek mümkün değildir. Dolayısıyla kadının güçlenmesi, bireysel hak ve menfaatlerine erişim sağlaması; aile ve toplumsal yapımızın güçlenmesi bakımından son derece hayati bir hedeftir. Kadının güçlü olduğu bir toplumda aile ve ülke de güçlü olur. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak “Güçlü Kadın, Güçlü Aile, Güçlü Türkiye” hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kadınlarımızın insan onuruna yakışan bir hayat sürmeleri, ayrıca eğitim, bilim, siyaset, ekonomi ve çalışma hayatı başta olmak üzere her alanda hak ettikleri yeri almaları ve bu alanlara değer katmaları için kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz.” dedi.

Söz konusu seminerde Finansal Okuryazarlık seminerinde Kadın Konukevi Kuruluş Müdür Vekili Tuğçe İşcanoğlu Filiz, para yönetimi, gelir, harcama, birikim, borç, tasarruf, yatırım araçları, bireysel emeklilik sistemi ve yerli malı kullanımı gibi konuları anlatarak farkındalık oluşturdu.

KOSGEB Hizmetleri ve Girişimcilik konusunda Kobi Uzmanı Suzan Ulusu;  Teknolojik girişimciliğin özendirilmesi, geri ödemesiz destekler, İşbirliği – Güçbirliği ortaklık modelleri ,girişimcilik gibi sistemler hakkında kurslarla ilgili sunum yapmıştır.

İŞKUR Müdürlüğünden İş ve Meslek Danışmanı Esra Balcı ise; Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen işbaşı eğitim programları, mesleki eğitim kursları, kadınların iş gücü piyasasına daha fazla katılmaları ve toplumda daha fazla yer almaları için verilen teşvikler ve destekler hakkında  sunum yapıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk Uysal  seminer sonunda konuşmacılara sunumları için teşekkür ederek, seminere katılanlara Vali Muammer Erol ve diğer protokol üyeleri tarafından 240 kişiye katılım belgeleri ve bez çantaların takdim edilmesiyle program  son buldu.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’E TEBRİK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Termal’de çıkan yangında 2 hektar ormanlık alan zarar gördü!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AHMEDİYE GÖLETİ DEFNE KOKULARINA DOYACAK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
‘YALOVA BENİM KENTİMDİR’ ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESİ, VEKTÖRLE MÜCADELEYE HIZ VERDİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz