Yalova İl Okul Sporları Gençler Futsal İl Birinciliği maçları, final grubu karşılaşmalarının ardından sona erdi. Turnuvada şampiyonluğu kazanan Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ilimizi okul sporları bölge şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı.
Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Gençler Futsal İl Birinciliği Müsabakaları, 90. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Nefes kesen maçlar sonrasında final grubuna yükselen ekipler arasındaki mücadeleler, büyük çekişmeye sahne oldu. Final müsabakalarının ardından şampiyon, Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. İkinciliği ise Altınova Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi elde etti. Turnuvada üçüncülük kupası da Sosyal Bilimler Lisesi’ne gitti. Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi de dördüncülükle yetindi. Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, müsabakalara katılan tüm okul takımlarını, antrenörleri, okul idarecileri, beden eğitimi öğretmenleri, sporcuları ve hakemleri tebrik etti. Ayrıca Kalyon, şampiyonluk kürsüsünde yer alan Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bölge şampiyonasında başarılar diledi.