Fıstıklı Gençlik, ligin 17. hafta maçında sahasında Sugören Gençlerbirliği’ni ağırladı. Armutlu temsilcisi, gol düellosuna sahne olan mücadeleyi 5-3 kazanarak şampiyonluk iddiasını devam ettirdi.
Yalova 1. Amatör Küme Kürşat Özpolat sezonu A Grubu’nun 17. haftasında Fıstıklı Gençlik ile Sugören Gençlerbirliği takımları, Armutlu İlçe Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Nefesleri kesen gol düellosunda gülen taraf, 5-3’lük skorla Fıstıklı Gençlik oldu. Müsabakaya iki takım da gollerle başladı. Sugören, 3. dakikada İbrahim Külüşlü ile 1-0 öne geçti. Bu golden 6 dakika sonra ev sahibi ekip, Zülküf Aydın ile skoru 1-1 yaptı. İlk yarıda dakikalar 20’yi gösterdiğinde Zülküf kendisinin ve Fıstıklı’nın ikinci golüne imza atarak Armutlu temsilcisini 2-1’lik üstünlüğe taşıdı. 5 dakika sonra Ömer Bal, Sugören’in eşitlik golüne imza attı: 2-2. Düelloya sahne olan ilk yarının 29. dakikasında Sugören, Ömer Bal ile 3-2’lik üstünlüğü elde etti. Ancak 4 dakika sonra Hasan Kocaosmanoğlu, Fıstıklı Gençlik’in beraberlik sayısını kaydetti: 3-3. 35’te Sinan Günyüzlü, Yeşil-Beyazlıların 4-3’lük avantaj yakalamasını sağladı. Bu golün 5 dakika sonrasında Sezer Özbilir Fıstıklı adına şık gole imza atarak ilk yarının skorunu 5-3 şeklinde belirledi. Zorlu kapışmanın ilk 45 dakikasında 8 gol kaydeden taraflar, ikinci yarıda ise gol çizgisini bir türlü geçemedi. Nefesleri kesen zorlu 90 dakika gülen taraf, 3-2’lik skorla Fıstıklı Gençlik oldu.
Saha: Armutlu İlçe Stadyumu
Hakemler: Abdullah Çalar xxx, Alp Berkant Koray xxx, Enes Berkay Ülker xxx
Fıstıklı Gençlik: Sinan Günyüzlü xxx, Sezer Özbilir xxx, Emrah Bolat xxx, Zülküf Aydın xxx, Gökmen Vatansever xxx, Hüseyin Polat xxx, Hasan Polat xxx, Hasan Kocaosmanoğlu xxx, Engin Eroğlu xxx, Aykut Takta xxx, Adem Uzun xxx
Sugören Gençlerbirliği: Okan Bahar xx, Yunus Yaşa xx, Mirbatur Zengin xx, Cengiz Dağ xx, Berke Önlütürk xx, Kerem Kartal xx, Gökhan Caner xx, Sabri Mustafa Özsoy xx, Uğur Berk Fırat xx, Ömer Bal xx, İbrahim Külüşlü xx
Goller: Dk.9 ve 20 Zülküf Aydın, Dk.33 Hasan Kocaosmanoğlu, Dk.35 Sinan Günyüzlü, Dk.40 Sezer Özbilir(Fıstıklı Gençlik), Dk.3 İbrahim Külüşlü, Dk.25 ve 29 Ömer Bal(Sugören Gençlerbirliği).