Yalovaspor Teknik Direktörü Aytaç Yaka, “Bu finali kaldıracak oyun sistemimiz ve oyuncu profilimiz var. Finale kadar takımımızı taşımak istiyoruz” dedi.
Bölgesel Amatör Lig 10. Grupta mücadele veren Yeşil-Kırmızılar, ligin 19. haftasında deplasmanda Beşyüzevlerspor’u 2-1 devirerek liderliğe oturmuştu. Şampiyonluğa kenetlenen Yalovaspor’da, yönetim kurulu ve sporcuların haftalık düzenlediği toplantıya basın mensupları da katıldı. Yalovaspor Başkanı Onay Tuna, takımı ligde liderliğe ulaşmasından dolayı kutladı. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktör Aytaç Yaka, “En büyük beklentim, bu liderliği korumak devam ettirmek. Takımımız 19 maçın 15’ini galip gelerek buraya kadar geldi. Geriye 7 maç kaldı. Ligin bitiminde inşallah şampiyon olarak bitiririz” diye konuştu.
Hedeflerini finale kalmak olduğunu söyleyen Yaka, takımına inandığını dile getirerek şöyle konuştu:
“Bu finali kaldıracak oyun sistemimiz ve oyuncu profilimiz var. Finale kadar takımımızı taşımak istiyoruz. İnşallah orada da Yalovaspor ile oynayanlar için çok zor bir final geçirecek takımız. O yüzden o zamana kadar sadece beklentimiz bu. Bu elimiz de bulunan şansı korumak. Bunun için de bu iki maçımız kendi sahamızda önemli maçlar. Oyuncu kardeşlerimde biz de çok bilincindeyiz.”
Takımın şampiyonluğa inancının tam olduğunu söyleyen Yaka, “Çok fazla takımda benim gibi Yalovalı olmasa da takımdaki aile duygusuyla Yalovalı gibi hissediyorlar. İyi oyun oynuyorlar formalarını öyle terletiyorlar. Bu takım her şeyi hak ediyor. Sonuna kadarda devam edeceğiz inşallah” ifadesini kullandı.
Yalovaspor’u destekleyen Arap iş insanına imzalı forma
Toplantıda sonrasında Yalovasporlu futbolculara baklava ikram edildi. Sohbet şeklinde geçen toplantıda Yalovaspor’a katkılarından dolayı Arap iş insanı Abdülaziz Al Kaşif’e Yalovaspor forması hediye edildi. Tüm takım ve teknik heyetin imzasını taşıyan formayı Yalovaspor Başkanı Onay Tuna, Abdülaziz Al Kaşif’e takdim etti.