Yalova VİP Gençlikspor, ligin 19. haftasında deplasmanda Edremit Belediyesi Gürespor ile karşı karşıya geldi. Temsilcimiz, rakibine 16 sayı farkla 93-77 mağlup olarak Yalova’ya moralsiz döndü.
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde kümede tutunma savaşı veren Yalova VİP Gençlikspor, 19. hafta müsabakaları kapsamında; Balıkesir’de Edremit Belediyesi Gürespor’a konuk oldu. İlk yarısı büyük çekişme içerisinde geçen mücadelenin ikinci devresinde rakibi karşısında reaksiyon gösteremeyen temsilcimiz, parkeden 93-77’lik skorla boyu bükük ayrıldı.
İlk yarıda direnç gösterdik..
Balıkesir Edremit Spor Salonu’nda oynanan maça etkili giriş yapan ev sahibi takım, ilk çeyrekte 25-12’lik üstünlük kurmasını bildi. İkinci periyotta kendine gelen Yalova VİP Gençlikspor, rakibi karşısında 26-17’lik avantaj kurdu. Böylece devre arasına 42-38’lik skorla Gürespor önde girdi.
Üçüncü çeyrekte kontrolü kaybettik..
Zorlu kapışmanın ikinci yarısında, özellikle üçüncü çeyrekte Gürespor karşısında kontrolü kaybeden temsilcimiz, rakibini durdurmakta zorlandı. Üçüncü 10 dakikalık periyotu Gürespor, 34-23 önde kapayıp son çeyreğe 15 sayı farkla 76-61 üstün girmiş oldu. Müsabakanın dördüncü ve son çeyreğinde karşılıklı sayılar olsa da bu 10 dakikayı 17-16 alan Gürespor, maçtan 93-77 galip ayrıldı. Bu sonuçla VİP, ligdeki 16. yenilgisini aldı. Balıkesir temsilcisi Gürespor da 11. galibiyetine uzanarak play-off yarışındaki i