Yalova VİP Gençlikspor, ligin 24. haftasında konuk olduğu Urla Belediyesi’ne 82-80 boyun eğdi. Bu sonuçla VİP, ligin son sırasına yerleşti.
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde kümede tutunmak için çırpınan Yalova VİP Gençlikspor, 24. hafta müsabakaları kapsamında; evinde İzmir ekibi Urla Belediyesi ile kozlarını paylaştı. Rakibi karşısında iyi oynamasına rağmen maçın sonunu getiremeyen perilerimiz, parkeden 82-80 mağlup ayrılınca ligin son sırasına yerleşti.
İlk yarıda eşitlik vardı..
Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye çok iyi başlayan Yalova VİP Gençlikspor, ilk çeyreği 20-17 önde geçti. İkinci periyotta büyük çekişme ve heyecan vardı. Bu çeyreği konuk ekip 23-20 aldı ve devre arasına 40-40’lık eşitlikle girildi. Müsabakanın üçüncü periyotunda özellikle yabancı oyuncusu Ashley Ezeh ile etkili olan Urla Belediyesi, 26-20’lik skor elde ederek son 10 dakikaya 66-60 üstün girdi. Son çeyrekte bir ara 10 sayı farkla geriye düşen VİP, İzmir ekibinden Ashley Ezeh’in 5 faulle oyundan atılmasının ardından farkı kapadı. Ancak bireysel hatalarla skor üstünlüğünü kaybeden VİP, son çeyreği 20-16 önde bitirmesine rağmen müsabakadan 82-80 mağlup ayrıldı.
Son sıraya yerleştik..
Bu sonuçla VİP, üst üste 12. maçını da yenilgiyle noktaladı ve 27 puanla son sıraya yerleşti. 28 puana çıkan Urla Belediyesi de 15. sıraya yükseldi. Yalova VİP, kalan 6 haftada iki maç daha kaybettiği takdirde ligden düşecek.
Salon: 90. Yıl Spor Salonu
Hakemler: Elif İnci, Erdoğan Çelebi, Hasan Ok
Yalova VİP: Merve Usal xxx(23), Jkyra Brown xx(17), Betül Kalfalı xx(14), Banu Karadağlı xx(17), Beylem İlba x-İrem Beriş x, Merve Alkış x(9)
Urla Belediyesi: Ashley Ezeh xxx(28), Başak Altunbey xxx(23), Beril Arık xxx(17), Merve İnce x, Gizem Kumandanoğlu x(3)-Zişan Arslan x(4),Belgin Onbaşı x(5), Deniz Eskici x(2)
1.Periyot:20-17(Yalova VİP)
Devre: 40-40
3.Periyot:60-66(Urla)
5 Faul: Ashley Ezeh(Urla).