Kadınlar basketbolundaki temsilcimiz Yalova VİP Gençlikspor, 24. haftada evinde Urla Belediyesi’ne 82-80 yenildi ve son sıraya demir attı. Son 6 haftasına girilen ligde VİP bir maç daha kaybettiği takdirde matematiksel olarak küme düşecek.
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ndeki ekibimiz VİP Gençlikspor, 24. hafta maçında Urla Belediyesi ile karşılaştı. Sahadan 82-80 boynu bükük ayrılan perilerimiz, ligin son sırasına yerleşti. Bu sonuçla VİP, 24 puan ile ligin dibine demirledi ve kümede tutunma hayalini kabusa dönüştürdü. Urla ise 28 puanla 15. sıraya yerleşti.
Nesibe Aydın rahat nefes aldı..
Ligde şampiyonluğun en güçlü adaylarından Nesibe Aydın, deplasmanda Bayraklı Belediyesi ile karşılaştı. Nesibe Aydın, rakibini 79-67 ile geçip 43 puana çıktı ve zirvede rahat nefes aldı. Haftanın diğer karşılaşmalarında; Bosna 34, 1881 Düzce Belediyesi deplasmanından 90-70’lik yenilgiyle ayrıldı. Bursa BŞB, sahasında İstanbul Üniversitesi’ne geçit vermeyip müsabakayı 69-51 kazandı. Antalya 07 Basketbol, seyircisi önünde Mersin Üniversitesi’ni 70-57 devirdi. Gürespor da yine evinde Sakarya Yükseliş’i 75-66 mağlup etti. Emlak Konut’un Fenerbahçe Gelişim’i 67-61 yendiği haftada Mardin BŞB Başakspor, BOTAŞ Gelişim deplasmanından 71-64 galip ayrıldı.