"CUMHURİYETİMİZİN 97. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLAMANIN GURUR VE COŞKUSUNU YAŞIYORUZ" – Kent 77 TvKent 77 Tv
“CUMHURİYETİMİZİN 97. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLAMANIN GURUR VE COŞKUSUNU YAŞIYORUZ”
153
29 Ekim 2020 - 14:09
Vali Muammer Erol’un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında şunları kaydetti:
“Bugün Türk Milletinin; ‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.’ düsturuyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlattığı ve büyük fedakârlıklarla kazandığı Kurtuluş Savaşının eşsiz zaferi neticesinde kurulan Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk milletinin tabiat ve adetlerine en uygun idare’ olarak tanımladığı Cumhuriyet, tarihimizin en büyük çağdaşlaşma hamlesi olmuştur. Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ve atılımlar ile Türk Milletine yeni ufuklar açmış, farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatarak ekonomik, sosyal ve siyasal yaşantımıza bir dinamizm getirerek, aydınlık yarınlar inşa etmiştir.
Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize yönelik her türlü saldırının karşısında Türk Milleti olarak her zaman dimdik ayakta olacak ve Cumhuriyetimizin 97. yıldönümünde Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türkiye Cumhuriyeti, bugün her zamankinden daha güçlü, daha kararlı bir ülkedir.
Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi şükranla anıyorum. Siz değerli Yalovalı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sevgiyle selamlıyorum”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova Haberleri
“LAİKLİK YOKSA DEMOKRASİ DE YOKTUR!”
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
MUSTAFA TUTUK SOSYAL MEDYASINDAN İLK KEZ AÇIKLAMA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Hasan Soygüzel yeniden İl Genel Meclis Başkanlığı’na Seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz