Ligin üçüncü haftasında sahasında Ankara Anadolu Basket’i 76-67’lik skorla geçerek ilk galibiyetine uzanan Semt77 Yalovaspor’da başantrenör Murat Yolcu önemli açıklamalar yaptı. Çok ters bir takıma karşı güzel galibiyet aldıklarını belirten Yolcu, Denizli karşısında da zor bir maçın kendilerini beklediğini dile getirdi.
Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’ndeki temsilcimiz Semt77 Yalovaspor Basketbol’da başarılı çalıştırıcı Murat Yolcu, önemli açıklamalarda bulundu. Kupada gösterdiği performansı ligde gösteremeyen Marcus Lovett ile yolları ayırdıklarını belirten Yolcu, bir süredir takip ettikleri ve iyi katkıda bulunacağını düşündükleri Lamont Jones’u kadrolarına kattıklarını kaydetti. Yolcu, Merkezefendi Belediyesi deplasmanına çıkacaklarını ve zorlu bir maçın kendilerini beklediğini sözlerine ekledi.
‘Çok ters bir takıma karşı güzel galibiyet aldık’..
Yeşil-Kırmızılıların başarılı çalıştırıcısı, “Yeni transferimiz takip ettiğimiz bir oyuncu. Marcus Lovett’ta biraz problem yaşadık. Çok yetenekli bir oyuncu, ama olmadı. Takıma kimyası tutmadı. Kupada sergilediği performansı ligde sergileyemedi. Çok ciddi bir şekilde önlem aldık. Ligin geri kalan maçlarının kaçmaması adına daha kariyerli daha iyi bir oyuncu aldığımızı düşünüyoruz. Çok iyi bir oyuncu bu maç ne olur ne biter bilmiyorum. Anadolu Basket karşısında alınan galibiyetten dolayı oyuncularımla gurur duyuyorum. Gerçekten iyi bir kadro kurduğumuzu gösterdik. Çok ters bir takıma güzel bir galibiyet aldık. Şimdi önümüzde Denizli maçı var. Merkezefendi Belediyesi ile oynayacağız. Onlar da çok ciddi rakip. İyi yatırım yaptılar. İnşallah güzel bir sonuçla Yalova’ya döneriz” diye konuştu.