Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen çocuk oyunları geçtiğimiz Cumartesi günü ‘Hacivat Karagöz Karlar Ülkesinde’ isimli müzikli çocuk tiyatrosuyla devam etti.
Duru Çocuk Tiyatrosu oyuncuları Osman Oral, Fırat Soyukaya ve Güneş Yağmur İnanoğlu’nun Sabahattin ve Mesude Engin Çocuk Tiyatrosu’nda sahnelemiş olduğu ‘Hacivat Karagöz Karlar Ülkesinde’ isimli müzikal oyun minik izleyiciler tarafından beğenildi. Oyunda geçmişten günümüze geleneksel perde oyunumuzda yer alan Karagöz ve Hacivat’ın Karlar Ülkesinde bulunan Prenses Elsa ile yaşadıkları maceraları sahnelendi.
Şubat ayı içinde şimdiye kadar toplam 3 oyunun sahnelediği Sabahattin ve Mesude Engin Çocuk Tiyatrosu’nda önümüzde ki hafta ‘Abur Cubur Habur Hupur’ (22 Şubat Cumartesi ) 28 Şubat Cumartesi günü ise ‘Sevimli Palyoçolar İşbaşında’ isimli çocuk oyunlarıyla son bulacak.