Çınarcık Belediyespor, ligin 9. hafta mücadelesinde evinde Yeşilovaspor’u 3-1’lik skorla devirerek şampiyonluk yolundaki ilerleyişini sürdürdü.
Yalova Süper Amatör Küme’nin 9. haftasında Çınarcık Belediyespor ile Yeşilovaspor, Çınarcık İlçe Stadyumu’nda kozlarını paylaştı. Çekişmeli geçen maçta gülen taraf, 3-1’lik skorla Sarı-Siyahlı ekip Çınarcık oldu. Süper Amatör Küme’de liderlik koltuğundaki yerini koruyan Çınarcık Belediyespor’u Belediye Başkanı Numan Soyer ve taraftarlar yalnız bırakmadı.
İlk bölümler kontrollü geçti..
Kontrollü geçen ilk yarım saatin ardından Sarı-Siyahlılar 32. dakikada Recep Daştan’la 1-0 öne geçti. Bu golden 10 dakika sonra ev sahibi ekipte bu kez usta ayak Emirhan Dal’la farkı 2’ye çıkarttı. Kalesinde gördüğü 2 gol sonrasında Yeşilovaspor 44’de Fırat Kıral’la umutlandı. Çınarcık Belediyespor devreye 2-1 üstün gitti. İkinci yarıda oyunu domine eden Sarı-Siyahlılar 65. dakikada golcüsü Yıldıray İlmaz’ın sahne almasıyla 90 dakikayı 3-1’lik zaferle noktaladı.
Saha: Çınarcık İlçe Stadyumu
Hakemler: Köksal Karahasan xxx, Kenan Kurşuner xxx, Oğuz Kaan Akçan xxx
Çınarcık Belediyespor: İbrahim Eren xxx, Fatih Altunkanat xxx, Muhammed Rasih Akay xxx, Gürkan Artan xxx, Hüseyin Berber xxx, Murat Sencer xxx, Yağız Okul xxx, Zübeyir Nalbant xxx, Yıldıray İlmaz xxx, Emirhan Dal xxx, Recep Daştan xxx
Yeşilovaspor: Hakan Kaya xx, Ömer Sönmez xx, Vedat Çetin xx, Ferhat Alpyürük xx, Ferdi Dağ xx, Furkan Dağ xx, Muhammed Sönmez xx, Tarık Çarboğa xx, Taner Sağlam xx, Abdullah Tuna xx, Fırat Kıral xx
Goller: Dk. 32 Recep Daştan, Dk.42 Emirhan Dal, Dk. 65 Yıldıray İlmaz(Çınarcık Belediyespor), Dk.44 Fırat Kıral(Yeşilovaspor)