Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer ve Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Karabacak, sınavlara hazırlanan öğrencilere eğitim seti dağıttı.
Çınarcık Belediyesi ve Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte imzalanan iş birliği protokolü kapsamında LGS Sınavına hazırlanan 8. sınıf öğrencileri ile AYT, TYT Sınavına hazırlanan 12. Sınıf öğrencilerine destek olmak amacıyla eğitim seti dağıtıldı.
Gençlerin vatanın, cumhuriyetin ve bayrağın gelecekteki tek sahibi olduğunu ifade eden Başkan Soyer, “Gençlerimizi bilgili ve donanımlı bir şekilde yetiştirmek hepimizin en önemli görevidir. Çınarcık Belediyesi olarak hükümetimizin de büyük önem verdiği ve çeşitli projeler yürüttüğü eğitimde eşitliği sağlamak ve gençlerimize yeni fırsatlar yaratmak için çalışıyoruz. Çalışmanın başarının kapılarını açacak tek anahtardır. Eğitim yolunda sizlere başarılar diliyorum. İnşallah bu kitaplar size ışık tutacaktır” dedi.