Çınarcık Belediyespor, ligin ikinci yarısının açılış haftasında Hersekspor’a konuk oldu. Sarı-Siyahlılar, rakibini zorlanmadan 6-0 gibi farklı skorla geçerek 3 puanı hanesine ekledi.
Yalova Süper Amatör Küme’de şampiyonluk adaylarından Çınarcık Belediyespor, ikinci yarının ilk hafta maçında Altınova’da Hersekspor’a konuk oldu. Baştan sona üstün götürdüğü müsabakayı 6-0’lık net skorla kazanmasını bilen Çınarcık, şampiyonluk yarışındaki iddiasını da devam ettirdi. Altınova Hersekzade Ahmetpaşa Stadyumu’nda oynanan maça etkili giriş yapan Çınarcık, 12. dakikada Emirhan Dal’ın golüyle 1-0 öne geçti. İlk yarıda başka gol olmadı ve Sarı-Siyahlılar, devre arasına 1-0’lık avantajla girdi.
İkinci yarıda açıldı..
Müsabakanın ikinci yarısında açılan Çınarcık, 56’da Emirhan Dal ile skoru 2-0 yaparak rahatladı. 64’te golcü oyuncu Yıldıray İlmaz ile şov yapmaya başlayan Çınarcık Belediyespor, 70’te Abdullah Tuna, 73. dakikada da Ali Çukadar’ın birbirinden güzel golleriyle 5-0’lık avantaj yakaladı. Dakikalar 90’ı gösterdiğinde Abdullah Tuna kendisinin iki, takımının altıncı golüne imzasını atarak karşılaşmanın skorunu 6-0 şeklinde belirledi.
Saha: Hersekzade Ahmetpaşa Stadyumu
Hakemler: Ramazan Karahasan xxx, Mehmet Yıldız xxx, Enes Berkay Ülker xxx
Hersekspor: Uğur Pamuk xx, Anıl Ahmet Altuntaş xx, Halilcan Gümüştekin xx, Cihat Kayabay xx, Mustafa Can Tatan xx, Gökhan Altınbaş xx, Emin Gökhan Baykır xx, Özgür Yılmaz xx, Burak Keleş xx, Ali Caner Bakoğlu xx, Erkan Yıldız xx
Çınarcık Belediyespor: Uğur Altıparmak xxx, Fatih Altunkanat xxx, Mustafa Kuş xxx, Gürkan Artan xxx, Hüseyin Berber xxx, Yasin Özmen xxx, Ali Çukadar xxx, Abdullah Tuna xxx, Yıldıray İlmaz xxx, Emirhan Dal xxx, Serkan Berk Öztürk xxx
Goller:Dk.12 ve 56 Emirhan Dal, Dk.64 Yıldıray İlmaz, Dk.70 ve 90 Abdullah Tuna, Dk.73 Ali Çukadar(Çınarcık Belediyespor)