Çınarcık Belediyespor, ligin 17. hafta mücadelesinde evinde Çavuşçiftliği Kültürspor ile karşılaştı. Sarı-Siyahlılar, lider Altınova’nın ve ikinci sıradaki Safranspor’un puan kaybettiği haftayı iyi değerlendirip sahadan 9-0 galip ayrılarak zirveyle arasındaki puan farkını da 5’e düşürüp ikinci sıraya yerleşti.
Yalova Süper Amatör Küme’nin 17. haftasında Çınarcık Belediyespor ile Çavuşçiftliği Kültürspor, Çınarcık İlçe Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Baştan sona üstün oynayan ev sahibi ekip, sahadan 9-0 galip ayrılmasını bildi. Maça hızlı başlayan Çınarcık, 8. dakikada Ali Çukadar’ın golüyle 1-0 öne geçti. 22’de Serkan Berk Öztürk ile 2-0’ı yakalayan Sarı-Siyahlılarda 30’da sahne alan Emirhan Dal, durumu 3-0 yaptı. 35’te Abdullah tuna, ilk yarının skorunu belirledi: 4-0.
Goller yağmur gibiydi..
İkinci devreye de hızlı giriş yapan ev sahibi takım, 50’de Abdullah Tuna ile 5-0’lık avantajı yakaladı. 56’da Abdullah Tuna bir kez daha sahne alırken; skor da 6-0’a geldi. Dakikalar 61’i gösterdiğinde Ali Çukadar ile bir gol daha bulan Çınarcık’ta 70’e Emirhan Dal, farkı 8’e çıkardı. Karşılaşmada son sözü 80’de Yıldıray İlmaz söyledi ve Çınarcık Belediyespor, müsabakayı zorlanmadan 9-0 kazandı.
Saha: Çınarcık İlçe Stadyumu
Hakemler: Köksal Karahasan xxx, Melih Tan xxx, Ali Nihat Umut Polat xxx
Çınarcık Belediyespor: Uğur Altıparmak xxx, Fatih Altunkanat xxx, Muhammed Rasih Akay xxx, Gürkan Artan xxx, Hüseyin Berber xxx, Alkın Mercimek xxx, Ali Çukadar xxx, Serkan Berk Öztürk xxx, Yıldıray İlmaz xxx, Emirhan Dal xxx, Abdullah Tuna xxx
Çavuşçiftliği Kültürspor: Mustafa Kaan Ülger xx, İbrahim Karagöz xx, Özer Şakıyan xx, Alperen Akbulut xx, Burak Karabulut xx, Muhammed Ali Erdem xx, Ramazan Öner xx, Salim Patan xx, Yusuf Ertürk xx, Faruk Yılmaz xx, Zeki Okan Kaya xx
Goller: Dk. 8 ve 61 Ali Çukadar, 22 Serkan Berk Öztürk, Dk. 30 ve 70 Emirhan Dal, Dk.35, 50 ve 56 Abdullah Tuna, Dk.80 Yıldıray İlmaz(Çınarcık Belediyespor).