Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Çiğli Belediyespor ile Kadıköyspor arasında oynanan ve 0-0 biten maç sonrasında yaşanan saha olaylarıyla ilgili kararını açıkladı. Buna göre; Çiğli’ye herhangi bir saha kapatma cezası verilmemesi tepkilere neden oldu.
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’ta Çiğli Belediyespor ile Kadıköyspor arasındaki 16. hafta müsabakasında, karşılaşma sonrası çıkan olayların cezaları belli oldu. Amatör Futbol Disiplin Kurulu’nun 10.02.2020 tarih ve 45 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar kamuoyunun tepkisine neden oldu.
Çiğli’ye ödül gibi ceza..
Çiğli Belediyesi Atatürk Stadyumu’nda oynanan maç 0-0 eşitlikle sona ermiş, müsabaka sonrasında ise temsilcimiz Kadıköysporlu yönetici, teknik heyet ve futbolcular adeta dayak yemişti. Hakem ve gözlemci raporlarının ardından AFDK cezaları açıklarken şok etkisi yarattı.
Çiğli Belediyespor’a yaşanan olaylar sonrasında takım halinde sportmenliğe aykırı harekette bulunulması nedeni ile 950 TL para cezası verdi. Darp edilmesine karşın Kadıköyspor’a ise bir hayli komik bir ceza tutumu gösterdi. Kırmızı-Siyahlı ekibimiz AFDK tarafından bin 100 TL para cezasına çarptırıldı. Olayların çıkmasında büyük rol oynayan Çiğli Belediyespor yöneticisi Kubilay Kesgin ise rakip takım oyuncusuna saldırıda bulunmaktan ve olayların başlamasına neden olmaktan takdiren teşdiden 100 gün hak mahrumiyeti ve 3 bin TL para cezası verildi.