TÜGVA İller Arası Karate Kurtuluş Kupası’na katılan Çiftlikköy Belediyespor Karate Takımı, turnuvadan çifte şampiyonlukla döndü. 10-12 Ocak tarihleri arasında Adana’da TÜGVA 3. Geleneksel Adana Karate Kurtuluş Kupası’nda mücadele eden Çiftlikköy karatecileri, turnuvada fırtına gibi esti.
Antrenör Halil İbrahim Yüksektepe’nin öğrencileri, yıldız kızlar ve yıldız erkekler takımları ile iki takım şampiyonluğu elde ederken, 7 birincilik, 9 ikincilik ve 3 adet üçüncülükle toplam 19 kez madalya kürsüsüne çıktı. Çok başarılı bir turnuvayı daha geride bıraktıklarını ifade eden Çiftlikköy Belediyespor Karate Takımı Antrenörü Halil İbrahim Yüksektepe, “Bu başarıda emeği geçen Belediye Başkanımız Ali Murat Silpagar’a, Başkan Yardımcımız Abdurrahim Solmaz’a ve tüm belediyespor camiasına, sporcularıma teşekkür ediyorum. İnşallah daha nice başarılara imza atacağız” diye konuştu.
Turnuvada Çiftlikköy Belediyespor Karatecileri Taha Delihasan 35 kg minikler, Alperen Bozan 45 kg yıldızlar, Mevlüt Yiğit Kayhan 40 kg yıldızlar, Gökay Sökmen 55 kg yıldızlar, Yiğit Yıldız 50 kg ümitler, Ahmet Arda Duru 52 kg gençler, Ahmet Refik Çakır 55 kg ümitler kategorilerinde birincilik kürsüsüne çıkan isimler oldu.
Çiftlikköy adına tatamiye çıkan Muhammet Ağır 70 kilo gençler, Emirhan Özüdoğru 74 kilo gençler, Kerem Aydın 40 kg minikler, Ahmed Enes Durmuş +55 kg ümitler, Ufukcan Delihasan 55 kg ümitler, Yıldıray Yıldırım +70 kg ümitler, Hilal Özbayrak 40 kg yıldızlar, Hilal Umurbek 40 ümitler, Selinay Sökmen 55 kg ümitler kategorilerinde ikinci oldular. Ayşe Pınar tetik 55 kg ümitler, Tuana Keklik +55 kg ümitler, Ümit İsmail Holoğlu ise +70 kg ümitler kategorilerinde üçüncülüğü elde etti.