Yalova 1. Amatör Küme Kürşat Özpolat sezonu B Grubu’nda müthiş bir lig heyecanı tamamlandı. Son haftada Armutlu Esnafspor’u 3-2 deviren Acarspor, mutlu sona ulaşıp Süper Amatör Küme biletini kaptı.
2019-2020 futbol sezonu Yalova 1. Amatör Küme Kürşat Özpolat sezonu B Grubu’nda lig heyecanı sona erdi. 14 haftalık maraton sonunda Sarı-Lacivertli ekip Acarspor, şampiyonluk ipini göğüsledi. Grubun son hafta maçları kapsamında 30 puanlı lider Armutlu Esnafspor ile 28 puanlı takipçisi Acarspor, Çiftlikköy İlçe Stadyumu’nda kozlarını paylaştı. Armutlu Esnaf, 2-0’lık skor avantajını korumayadı ve rakibine 3-2 boyun eğerek şampiyonluk şansını yitirdi. Bu sonuçla Armutlu temsilcisi, 30 puanla ligi ikinci sırada tamamladı. 31 puanla liderliğe yükselen ve şampiyonluğu kazanan Acarspor da Süper Amatör Küme’ye adını yazdırdı.
Kurtköy ve Hacımehmet küme düştü..
Diğer yandan şampiyonun belli olduğu B Grubu’nda küme düşenler de resmiyet kazandı. Lige katılmayan ve daha önce küme düşen Hacımehmetspor’un yanısıra; 8 puandaki Kurtköyspor da bir alt lige geriledi. 30 puan toplayan Samanlıspor, averajla ligi üçüncü bitirdi. 28 puandaki Esenköyspor da dördüncü sırada sezonu noktaladı. 21 puanlı Demirspor’un beşinci sırada yer aldığı ligde 11 puanlı Koru Belediyespor da 6. sırada kendine yer buldu.