Samsunspor’u 68-51 mağlup eden Semt77 Yalovaspor’da başantrenör Murat Yolcu, karşılaşma sonrasında önemli açıklamalar yaptı. Başarılı çalıştırıcı, “Bu takım, bu şehir herşeyi gördü. Sevinmeyi, üzülmeyi, düşmeyi ve kalkmayı da gördü. Bunu rahatlıkla söylüyorum ki; bu takım normal sezon sonunda play-off’a kalacak” dedi.
Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’nde mücadele eden Semt77 Yalovaspor, 14. haftada sahasında Samsunspor ile karşılaştı. Yeşil-Kırmızılı takımımız, rakibini 68-51 gibi farklı skorla geçerek play-off yarışından kopmayacağını gösterdi. 2020 yılındaki ilk resmi maçında parkeden galip ayrılan Semt77 Yalovaspor, böylece taraftarına da muhteşem bir zafer hediye etti.
‘Bu takım play-off’a kalacak’..
Karşılaşma sonrasında maçla ilgili değerlendirmede bulunan ve play-off yarışı için konuşan Semt77 Yalovaspor Basketbol Başantrenörü Murat Yolcu, Bu takım bu şehir her şeyi gördü. Sevinmeyi, üzülmeyi, düşmeyi, kalkmayı da gördü. 12 galibiyette aldı, mağlubiyetlerde. Yönetiminden teknik heyetine oyuncusuna kadar kenetlendik. Bugün güzel oynayıp güzel bir galibiyet aldık. Bunu rahatlıkla söylüyorum ki; bu takım normal sezonun sonunda play-off’a kalacak. Savaşan, mücadele eden taraftarıyla el ele yürüyen bir takımız. Amacımıza hedefimize sezon sonunda ulaşacağız” ifadelerini kullandı. Samsun karşısında 12 sayı, 4 ribaunt ve 6 asistle oynayan Alihan Deniz Genç ise “Bugün iyi iş çıkarttık. Bu galibiyet bize nefes aldırdı. İlk yarının sonunda Fethiye ile karşılaşacağız. Şimdi ona odaklanmalıyız. Devre arasına galibiyetle girmek istiyoruz. İnşallah gelecek hafta bunu başaracağız” diye konuştu.