“BU SESSİZ YIĞIN, BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR” – Kent 77 TvKent 77 Tv

Kent 77 Tv

“BU SESSİZ YIĞIN, BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR”
83
18 Mart 2023 - 14:43

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün, 108’inci yılı anma töreni gerçekleştirildi.

Törene, Yalova Valisi Muammer Erol, Garnizon Komutanı Deniz Albay Cenk Topuz, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar Öksüz başta olmak üzere kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve STK başkanları katıldı.
18 Mart Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen tören, çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başladı, ardından saygı duruşu gerçekleştirilerek, istiklal marşı okundu.

Yalova Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Yalova Belediyesi, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Yalova Şubesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Yalova Şubesi Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Yalova Garnizon Komutanlığı’ndan Öğretmen Üsteğmen Abdül Göğebakan, Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi Öğrencisi Muhammed Enes Akbaşı ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği, Yalova Şube Başkanı Gazi Özcan İla günün anlam önemine istinaden konuşma yaptı.

Yalova Şehitliği ve Yalova Polis Şehitliği ziyaret edildi.

Şehitlerin anısına saygı duruşu ve saygı atışı gerçekleştirildikten sonra şehitlere dua okunarak, şehitlerin mezarlarına protokol tarafından karanfil bırakıldı.

Şehit mezarlığı ziyareti ardından Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile Çanakkale Zaferi Programı başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 Mart mesajının okunmasının ardından, protokol üyeleri tarafından Liseler, Ortaokullar ve İlkokullar arası kompozisyon, slogan, şiir Yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Çanakkale Zaferi Programı tiyatral gösteri ile sona erdi.

Yazar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz