BELEDİYEDEN VURGUN AÇIKLAMASI: “SÜREÇ EMNİYET VE ADLİ MAKAMLARIN KONTROLÜNDE DEVAM EDECEK” – Kent 77 TvKent 77 Tv
BELEDİYEDEN VURGUN AÇIKLAMASI: “SÜREÇ EMNİYET VE ADLİ MAKAMLARIN KONTROLÜNDE DEVAM EDECEK”
820
07 Şubat 2020 - 14:02

Yalova Belediyesi’nden Mali Hizmetler Müdürlüğü çalışanı R.E’nin yüklü miktarda parayı zimmetine geçirerek kayıplara karışmasıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, basında yer alan rakamların abartılı olduğu bildirilirken, “Olayın bundan sonra ki süreci emniyet güçlerinin ve adli makamların kontrolünde devam edecektir” denildi. Ayrıca soruşturmanın daha sağlıklı olarak ilerlemesi adına Mali Hizmetler Müdürünün açığa alındığı açıklandı.

 

Yalova Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, yaşanan durumla ilgili süreç hakkında bilgi verildi. Açıklamada, “Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğü çalışanı R.E. tarafından muhasebe kayıtlarında yapılan usulsüz işlemlerin tespiti sonrasında başlayan sürecin kamuoyuna yansımasıyla birlikte asılsız bir takım iddialarda beraberinde gündeme gelmeye başladı. Bu asılsız iddialar ve telaffuz edilen abartılı rakamlar üzerine tarafımızca açıklama yapılması zarureti ortaya çıkmıştır” denildi.

MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI

20 yılın üzerinde bir zamandır belediyede kadrolu işçi olarak aynı departmanda görev yapmakta olan R.E.’nin muhasebe kayıtlarında yapmış olduğu durum tespit edildikten sonra Belediye Başkanlığınca gerekli tüm işlemler ivedilikle yapılmaya başlandığı ifade edilen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Durumun tam olarak tespiti ve adli mercilere aktarılması amacıyla ilk olarak idari soruşturma başlatılmış olup, konuyla ilgili Hukuk İşleri Müdürü muhakkik olarak tayin edilmiştir. Yapılan incelemeler neticesinde Belediye Başkanlığımızın talimatıyla 06.02.2020 tarihinde Emniyet Müdürlüğü’ne müracaat edilmiştir. Emniyet güçlerine yapılan başvurunun hemen ardından 07.02.2020 tarihinde ise Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı’na da suç duyurusunda bulunulmuştur.

Soruşturmanın daha sağlıklı olarak ilerlemesi için Mali Hizmetler Müdürü açığa alınmıştır. Tüm bu işlemlerin yanı sıra kayıtların daha titiz ve kapsamlı incelenmesi için Yalova Valiliği/Yalova Defterdarlığı’ndan denetmen talep edilmiştir. Bununla birlikte İçişleri Bakanlığı’ndan Mülkiye Müfettişi ve Sayıştay’dan denetçi talep edilmiştir. Olayın bundan sonra ki süreci emniyet güçlerinin ve adli makamların kontrolünde devam edecektir.

Personelin gerçekleştirdiği münferit olayda belediyemizi ve Başkanlık makamını hedef gösteren mesnetsiz haber ve yorumlar içinde gerekli adli işlemlerin yapılacağını bildiririz.”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALİ MÜFİT GÜRTUNA’DAN BAŞKAN GÜREL’ KUTLAMA ZİYARETİ
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
“Eşe Karşı Kasten Öldürme” SUÇUNDAN YAKALANAN EŞ TUTUKLANDI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÖZEL ÖĞRENCİLERE YALOVA BELEDİYESİ’NDEN DESTEK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÇİFTLİKKÖYLÜ ÖĞRENCİLER İNGİLİZCE DERSLERİNİ BARINAKTA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÜNLÜ ORKESTRA ŞEFİ MANAFZADE’DEN ALTINOVA ÇIKARMASI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz