BELEDİYE MECLİSİ CUMA GÜNÜ NUSRET KARAALİOĞLU BAŞKANLIĞINDA TOPLANACAK – Kent 77 TvKent 77 Tv
BELEDİYE MECLİSİ CUMA GÜNÜ NUSRET KARAALİOĞLU BAŞKANLIĞINDA TOPLANACAK
574
03 Mart 2020 - 11:04

Cuma günü gerçekleştirilecek olan olağanüstü meclisle  Yalova Belediyesi 1. başkan vekilini belirleyecek.

AK Parti’den aday olduğunu açıklayan Nusret Karaalioğlu meclisin CHP ve MHP saflarından da kabul görecek tek isim gibi görünüyor. Karaalioğlu’da buna vurgu yaparak, “Mecliste birleştirici güç olacağımı düşünüyorum” dedi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın İçişleri Bakanlığı kararı ile görevden uzaklaştırılması sonrasında 1. Başkan Vekili olması dolayısıyla göreve vekalet eden AK Partili Belediye Meclis Üyesi Nusret Karaalioğlu, bu göreve aday olduğunu açıkladı.

Cuma günü gerçekleştirilecek olağanüstü meclis toplantısında ise başkan vekilinin belirlenmesi maddesi yer alıyor. Bu toplantı öncesinde açıklamada bulunan Kararalioğlu ise gerek yaşı, gerek siyasi deneyimi ve gerekse meclisteki ilişkileri nedeniyle birleştirici güç olacağının altını çizdi.

Karaalioğlu, “Her ayın ilk pazartesisi gerçekleşen Yalova Belediye Meclisi toplantısını bu hafta yapamadık. 1. Başkan vekilinin seçileceği olağanüstü meclis gerçekleştireceğiz. Bu meclisi de bu Cuma günü yapacağız. Meclis üyelerine de çağrımızı yaptık. Bu mecliste 1. Başkan vekilini kapalı zarf usulü ile yapılacak oylama ile belirleyeceğiz. Ondan sonraki hafta bir olağanüstü meclis daha gerçekleştirerek bu ayki gündem maddelerini görüşeceğiz.”dedi.

Karaalioğlu,”AK Parti genel merkezi tarafından belirlenecek olan isim mecliste aday olacak. Ben de bu süreçte aday olduğumu açıkladım. Ben meclisin en yaşlı üyesiyim. Ayrıca siyasi deneyimim ve meclisi birleştirici özelliğime de güveniyorum. Bunları göz önünde bulundurduğumuzda benim başkanlığımda ki bir belediyenin hızla güzel günlere yürüyeceğini düşünüyorum. Elbette CHP kanadından da bir aday çıkacaktır diye düşünüyorum. Partimin bu göreve beni layık göreceğini düşünüyorum. Ben görev adamıyım. Bizim başkanlığımızdaki belediyenin iktidar nimetlerinden de faydalanacağını düşünüyoruz. İller bankası parayı yatırdı. Pazartesi günü 9 tane çöp aracı daha belediye filosuna katılacak” dedi.

Yalova Belediye Başkan Vekili’nin seçilmesine kadar Yalova Belediyesi’nde personel maaşları haricindeki tüm ödemeleri durdurduğunu da açıklayan Karaalioğlu, “Şu anda belediye başkanlığına vekalet ediyorum. Verdiğim talimatla sadece hurdacı personel maaşlarını ödüyoruz. Onun dışındaki hiçbir ödemeyi yapmıyoruz. Şu süreç netleşsin. Meclisten 1. Başkan vekili seçilsin. Sonrasında da belediyenin ekonomik yapısını düze çıkartmak için gereken ne varsa yapacağız” şeklinde konuştu.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE BİR İLK DAHA
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
KARDELEN’Lİ ÖĞRENCİLER TEMA’LI OLDU
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
EMEKLİLER SADAKA DEĞİL MAAŞ İSTİYOR!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESPOR TÜRKİYE 3.SÜ OLDU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz