Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’nün de yer aldığı Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde 19. hafta maçları tamamlandı. Yeşil-Kırmızılı takımımız, sahasında Engelsiz Gaziantep’i 66-55 devirdi. Viaport Pendik Belediyesi’nin de Antalya BŞB ASAT’ı yenmesiyle YOSK, ilk 3’te kendine yer buldu.
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde 19. hafta heyecanı yaşandı. Süper Lig bileti almak isteyen ekipler arasındaki çekişmenin ön planda olduğu ligde YOSK, evinde Engelsiz Gaziantep ile kozlarını paylaştı. Kıran kırana geçen müsabakayı 66-55 üstün kapayan Yeşil-Kırmızılılar, önemli galibiyete imza attı.
Pendik’ten kıyak..
Diğer yandan ligde ilk 3’ü yakından ilgilendiren maçta Viaport Pendik Belediyesi Anadolu Yakası, sahasında Antalya BŞB ASAT’ı ağırladı. İstanbul temsilcisi, rakibini 66-47 yendi. Bu sonuçla Süper Lig yolunda büyük avantaj sağlayan Pendik, 35 puanla ikinci sıradaki yerini korudu. Antalya temsilcisi ise 33 puanla dördüncü sıraya geriledi. Böylece YOSK, 34 puanla haftalar sonra ilk 3’te kendine yer buldu. Temsilcimizin yendiği Gaziantep ekibi de 32 puanla beşinci sırad haftayı kapadı ve ilk 3 yarışına büyük ölçüde havlu attı.
KKTC şampiyon..
Bu arada ligde namağlup durumdaki KKTC Girne Amerikan Üniversitesi, Konya Engelliler deplasmanında 92-49 kazandı. Bu sonuçla KKTC temsilcisi, bitime üç hafta kala 38 puana ulaşıp şampiyonluğunu ilan etti.
Samsun düştü..
Kümede tutunma savaşındaki Medicalpark Samsun Engelligücü, Tuzla BESK’e deplasmanda 75-49 boyun eğdi ve bitime üç hafta kala ligden düştü. Haftanın diğer maçlarında; Bursa BESK, evinde 68 Aksaray Belediyesi’ni 61-60 devirdi. Bornova Barışgücü de seyircisi önünde TÜPRAŞ Batman ESK’yi 61-60 ile geçti.