Yalova Ortopedikler Spor Kulübü (YOSK), ligin 14. hafta maçında evinde Medicalpark Samsun Engelligücü ile kozlarını paylaştı. Yeşil-Kırmızılılar, rakibini 35 sayı farkla 86-51 mağlup ederek Süper Lig yürüyüşünü sürdürdü.
AKKİM’in sponsorluğunda Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Yalova Ortopedikler Spor Kulübü (YOSK), 14. haftada sahasında Medicalpark Samsun Engelligücü ile karşılaştı. Yeşil-Kırmızılı takımımız rakibini 35 sayı farkla 86-51 yendi ve ilk 3 iddiasını devam ettirdi. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde ilimizi temsil eden YOSK, 14. hafta müsabakasında evinde Medicalpark Samsun Engelligücü ile kozlarını paylaştı. Yeşil-Kırmızılı takımımız, baştan sona üstün oynadığı karşılaşmayı farklı kazanmasını bildi.
Farka koştuk..
Yeşil-Kırmızılı takımımız YOSK, rakibi karşısında etkili oyun ortaya koydu ve sahadan 86-51’lik galibiyetle ayrıldı. Yalova 90. Yıl Spor Salonu’ndaki maça çok iyi giriş yapanYOSK, ilk çeyrekte özellikle hücumda etkili oldu ve 32-8’lik skor buldu. İkinci periyot itibariyle rotasyonlu kadroyla mücadele eden YOSK, bu çeyreği 16-12 geride kapamasına rağmen devre arasına 20 sayı farkla 44-24’lük üstünlükle girmiş oldu.
Fazla zorlanmadık..
Müsabakanın üçüncü periyotunda da 23-12 önde olan Yeşil-Kırmızılı takımımız, son 10 dakikaya 67-36 önde girdi. Mücadelenin dördüncü ve son çeyreğini de 19-15 galip kapayan YOSK, karşılaşmadan 35 sayı farkla 86-51 galip ayrıldı. Bu sonuçla temsilcimiz, bu sezonki 11. galibiyetine ulaşıp ilk 3 ve dolayısıyla Süper Lig için önemli avantaj yakaladı. Medicalpark Samsun Engelligücü ise küme düşme potasından üst sıralara tırmanma şansını kaçırdı.